Urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych

Urządzenia czyszczące do wykładzin tekstylnych skutecznie usuwają zalegające we włóknach zabrudzenia oraz rozczesują runo, nadając mu świeży wygląd. O ile wielofunkcyjne odkurzacze przemysłowe doskonale radzą sobie przy codziennych porządkach, o tyle dywanowe pokrycia narażone na wysokie natężenie ruchu wymagają gruntownego czyszczenia. Zapewnią je właśnie specjalistyczne urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych.

Znajdują one zastosowanie w pomieszczeniach o dużym metrażu, w których zwykle przebywa wiele osób, co wpływa na widoczną eksploatację podłóg pokrytych wykładziną. Doskonale sprawdzą się zatem w miejscach, takich jak:

 

  • biura,
  • sale konferencyjne,
  • hotele,
  • kina,
  • sale zabaw dla dzieci.

Oferujemy modele urządzeń o wydajności od 20 do 75 m2/h, możliwe do dostosowania do parametrów wykładzin. Z pomocą urządzeń czyszczących Kärcher możliwe jest bowiem między innymi kilkuetapowe czyszczenie ekstrakcyjne, z wykorzystaniem środków piorąco-czyszczących.

 

Jak wybrać urządzenie do czyszczenia wykładzin?

Wybór urządzenia do czyszczenia wykładziny powinien uwzględniać rodzaj włókna i stopień zabrudzenia. W przypadku usuwania głęboko osadzonych zanieczyszczeń lub uporczywych plam z wszelkiego rodzaju wykładzin tekstylnych, w tym filcu igłowanego, doskonale zadziała urządzenie do czyszczenia ekstrakcyjnego. Przy pielęgnacji wykładzin o włókach wrażliwych na wilgoć optymalne rozwiązanie to automaty do czyszczenia kapsułkowego, wykorzystująca środek iCapsol. To najszybszy sposób na przywrócenie wykładzinie świeżości, dlatego sprawdzi się w miejscach o wysokim natężeniu ruchu.

puzzi Urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych

Jak działają urządzenia do ekstrakcyjnego czyszczenia wykładzin Puzzi?

Czyszczenie ekstrakcyjne łączy mechaniczną pracą szczotek z pielęgnacją. Polega na rozpuszczaniu zalegającego w wykładzinie brudu za pomocą środków czyszczących, rozpylanych w czasie odkurzania. Dzięki temu urządzenie do czyszczenia wykładzin jednocześnie usuwa zanieczyszczenia, pielęgnuje powierzchnie dywanowe i niweluje nieprzyjemne zapachy. Przedłuża ich żywotność. Urządzenia spryskująco-odsysające, piorące Puzzi są przeznaczone do czyszczenia wykładzin tekstylnych, dywanów oraz tapicerek. W zależności od potrzeb mogą pracować w jednym lub dwóch przejściach roboczych.