Urządzenia parowe dla Archiwów Państwowych

Firma Kärcher zleciła niezależnemu laboratorium przeprowadzenie testów skuteczności swoich parownic w walce z wirusami. Wynik: Jeżeli urządzenia te są używane w sposób prawidłowy, usuwają z twardych powierzchni nawet do 99,999% wirusów otoczkowych*, takich jak koronawirus lub wirus grypy, a także 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu**. Ponieważ obecnie środki do dezynfekcji mają być zarezerwowane głównie dla placówek świadczących opiekę ambulatoryjną i szpitalną, parownice mogą w istotny sposób przyczynić się do utrzymania ogólnej higieny zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach handlowych oraz budynkach przemysłowych.

Wirusy otoczkowe, takie jak koronawirus SARS-CoV-2, mogą być zneutralizowane przy użyciu wysokich temperatur. Ponieważ wirusy nie są drobnoustrojami ani żywymi organizmami, eksperci mówią również o inaktywacji wirusa. W laboratorium certyfikowany wirus testowy (zmodyfikowany wirus krowianki Ankara), który jest reprezentatywny dla wirusów otoczkowych, został rozprowadzony na twardej powierzchni. Obszar ten został następnie wyczyszczony przy użyciu parownicy z dyszą ręczną oraz odpowiedniego pada z mikrofibry. Wykazano, że można uzyskać znaczną redukcję – na poziomie do 99,999% wirusów – przy maksymalnym ciśnieniu pary i czasie sprzątania wynoszącym 30 sekund na jeden obszar.

* Testy wykazały, że przy czyszczeniu punktowym parownicą Kärcher przez 30 sekund, przy maksymalnym poziomie pary, można usunąć 99,999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus lub wirus grypy (z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B), na gładkich i twardych powierzchniach domowych (testowane drobnoustroje: zmodyfikowany wirus krowianki Ankara).
** Dokładne czyszczenie parownicą Kärcher pozwala wyeliminować 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu na gładkich i twardych powierzchniach domowych, przy prędkości czyszczenia wynoszącej 30 cm/s i maksymalnym poziomie pary (testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae). 99,999% przy użyciu profesjonalnych parownic SG(V), zgodnie z EN 16615:2015-06, na podłodze z PCV, testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae ATCC 10541.

Bakteriobójczą i wirusobujczą skuteczność dezynfekcji przy pomocy parownicy na poziome 99,999%, potwierdzają Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA), Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS) oraz College of American Pathologists (CAP).

Oferujemy nowoczesne urządzenia czyszczące za pomocą pary, które stanowią jedne z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych na rynku – parownice oraz odkurzacze parowe.

W ofercie Kärcher znajdą Państwo również takie produkty, jak zestawy z żelazkiem do prasowania ręcznego czy ręczne parownice.

Działanie pary jest znane od dawna, a jego podstawowa zaleta to skuteczne i dokładne odkażanie. Aby osiągnąć ten efekt, urządzenie produkuje parę i wyrzuca ją pod odpowiednim ciśnieniem. Produkty Kärcher odznaczają się ciśnieniem od 3 do 4,2 barów.

Mechanizm działania parownic i odkurzaczy jest zbliżony, jednak różnią się one parametrami oraz przeznaczeniem zastosowania. Parownice docierają do każdego zakamarka pomieszczenia, zaś odkurzacz obsługuje głównie podłogę oraz meble tapicerowane. Podczas czyszczenia parowego nie jest wymagane stosowanie jakichkolwiek środków chemicznych.

Urządzenia na parę do sprzątania znajdują zastosowanie w szczególności w domach, których mieszkańcy mają skłonności alergiczne. Parownice Kärcher zarówno usuwają kurz oraz zanieczyszczenia, jak i dezynfekują powierzchnię poprzez wnikanie do najgłębszych zakamarków dywanów oraz wykładzin.

Odkurzacze parowe stanowią połączenie funkcjonalności parownicy oraz odkurzacza sucho-mokro – czyszcząc silnie zabrudzone powierzchnie oraz odsysając wodę wraz z rozpuszczonymi zanieczyszczeniami, co daje czysty, suchy i higieniczny efekt końcowy.

czyszczenie
mini odkurzacz

SC 1 EasyFix

389,00 zł brutto. 350,00 zł brutto

odkurzacz

SC 2 EasyFix

529,00 zł brutto 476.00 zł brutto

odkurzacz

SC 3 EasyFix

699,00 zł brutto 629,00 zł brutto

odkurzacz

SC 4 EasyFix

999,00 zł brutto 

odkurzacz

SC 4 EasyFix zestaw z żelazkiem

1419,00 zł brutto 1277,00 zł brutto

odkurzacz

SC 5 EasyFix

1659,00 zł brutto 

odkurzacz

SC 5 EasyFix zestaw z żelazkiem

1859,00 zł brutto 1673,00 zł brutto

deska

SI 4 EasyFix w zestawie z żelazkiem

2379,00 zł brutto 2138,00 zł brutto

sv 7

SV 7

2739,00 zł brutto 2465,00 zł brutto

Przegląd zastosowań

Parownice są wykorzystywane do czyszczenia gorącą parą wodna, ale można z nich korzystać także w pielęgnacji tekstyliów, przy prasowaniu, dezynfekcji i odkażaniu. Tutaj odkryjesz jak wiele mają zastosowań:

Czyszczenie płytek podłogowych

W celu wyczyszczenia podłogi, należy zastosować dyszę podłogową z zamocowaną ściereczką. Mozesz wykorzystać bawełnianą ściereczkę znajdującą się w standardowym wyposażeniu parownicy lub ściereczkę z mikrofibry stanowiącą ofertę wyposażenia dodatkowego.

Podłogę należy czyścić szybkimi ruchami zarówno do przodu jak i do tyłu, nie przerywając ciągłego podawania pary. Aby wyczyścić szczeliny pomiędzy płytkami należy przemieszczać dyszę nie tylko horyzontalnie, ale także
po przekątnej w stosunku do spoin.

Wstępne odkurzanie:

Przed wyczyszczeniem podłogi za pomocą parownicy warto przedtem starannie ją odkurzyć. Pamiętaj, aby przed parowym czyszczeniem podłóg laminowanych upewnić się, że zostały one właściwie położone i dopasowane.

Fliesenböden_reinigen

Czyszczenie podłóg laminowanych i parkietów

Podłogi laminowane i parkiety (ale nie podłogi olejowane czy woskowane) można czyścić ograniczając ilość pary do połowy (regulacja na pistolecie parowym). Nie należy trzymać dyszy w jednym miejscu przez dłuższy czas, lecz czyścić szybkimi ruchami. Wilgoć resztkowa wysycha wówczas szybko nie pozostawiając zacieków. Na dyszę parową należy założyć 2 ściereczki (w sumie 4 warstwy), tak by jak najmniejsza ilość pary miała bezpośredni kontakt z podłogą.

Wskazówka:

Zalecamy odkurzenie podłogi przed przystapieniem do czyszczenia parą.

Laminatböden_reinigen

Czyszczenie łazienki i toalety

Osady z mydła i kamienia

Chłonna powłoczka z mikrofibry z łatwością usuwa z kabin prysznicowych osady z mydła i naloty kamienne.

Czyszczenie armatury

 • Użyj dyszy do detali by uniknąć porysowania armatury wykonanej ze stali nierdzewnej lub chromowanej. Trzymaj ją blisko czyszczonej powierchni, aż zacznie odspajać nagromadzony kamień. Jeśli nadal masz problem z usunięciem kamienia nałóż na dyszę do detali okrągłą szczotkę i wyczyść problematyczną powierchnię duża ilością pary.
 • By uniknąć zacieków, przetrzyj wyczyszczoną powierchnię żółta szmatką z mikrofibry.
 • Oporny brud usuniesz aplikująć parę bezpośrednio i energiczne szorując.
 • Powierzchnie pokryte grubą warstwą kamienia należy spryskać octem bądź kwasem cytrynowym i odczekać chwilę, aż wsiąkną w osad przed usunięciem ich za pomocą dyszy parowej.
 • Regularne czyszczenie armatury za pomocą parownic zapobiega odkładaniu się kamienia.
Armaturen_reinigen

Czyszczenie okien i luster

 1. Przed pierwszym użyciem parownicy do czyszczenia okien, należy przeprowadzić czyszczenie wstępne. Przetrzyj dokładnie każde okno za pomocą dyszy ręcznej zaopatrzonej w powłoczkę.
 2. Następnie nałóż parę na całą powierzchnię. Jeśli myjemy okna zimą, szyby należy najpierw ogrzać parą z odległości 5 cm.
 3. Usuń parę za pomocą ściągaczki do okien. Od czasu do czasu przetrzyj gumową listwę ściągaczki za pomocą suchej ściereczki (na szybie nie pozostaną zacieki).
 4. Jeśli na ramie okiennej pojawią się krople wody, można je łatwo usunąć za pomocą ściereczki.
Spiegel_reinigen

Czyszczenie fug

 1. Do czyszczenia fug najlepiej zastosować dyszę do detali zaopatrzoną w okrągłą szczotkę.
 2. Dzięki strumieniowi pary i energicznemu szorowaniu można usunąć nawet wyjątkowo uporczywe zabrudzenia.
 3. Po czyszczeniu parowym należy osuszyć wilgotną powierzchnię za pomocą miękkiej, chłonnej ściereczki. UWAGA: fugi silikonowe należy delikatnie czyścić jedynie za pomocą strumienia pary, tak by ich nie uszkodzić.
Fliesenfugen_reinigen

Usuwanie tłustych zabrudzeń

 1. Tłuste plamy, które szpecą stalowe okapy, blaty i piekarniki najskuteczniej można usunąć techniką parową z użyciem dyszy ręcznej w miękkiej powłoczce frotte. Następnie należy przetrzeć do sucha wilgotną powierzchnię za pomocą żółtej ściereczki z mikrofibry (wyposażenie dodatkowe).
 2. Jedynym sposobem usunięcia tłustego filmu jest dłuższe działanie na powierzchnię strumieniem gorącej pary i jednoczesne przecieranie powierzchni ściereczką frotte.
 3. Tłuszcz i pozostałe zabrudzenia zbierają się na powłoczce, dlatego podczas sprzątania należy często wymieniać powłoczki.
 4. Powierzchnię należy czyścić stopniowo i naprzemiennie: za pomocą dyszy parowej i miękkiej ściereczki.
Fettablagerungen_entfernen

Czysto bez stosowania środków chemicznych

Czyszczenie parą jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych metod czyszczenia. Nasze parownice mają bardzo szeroki zakres zastosowań, nie tylko “czyszczących”. Nadają się także doskonale do pielęgnacji urbrań.

Nowoczesne zastosowanie pary.

XVIII wiek uważa się za początek wykorzystania pary na skalę przemysłową. Parownice stanowią nowoczesną interperetację wykorzystania pary do praktycznych celów.

Dlaczego czyszczenie parą jest przyjazne środowisku?

Czyszczenie parą to czyszczenie bez użycia środków chemicznych. Kombinacja pary i wysokiej temperatury penetruje brud, aż do dna powierzchni, na której on zalega. To oszczędza wodę, która jest podstawą życia.

Czyszczenie parą nie zanieczyszcza wody, która podczas tradycyjnego sprzątania wraca do kanalizacji zanieczysczona środkami chemicznymi.

Ponadto z jednego litra wody można wytworzyć ponad 1700 litrów pary. To jest ilość wystarczająca do wyczyszczenia małego mieszkania. Również zużycie energii jest ograniczone, ponieważ energia jest wykorzystywana tylko do podgrzania wody w parownicy.

Dlaczego czyszczenie parą jest zdrowsze?

W przeciwieństwie do środków czyszczących para nie uczula oraz nie pozostawia resztek detergentów na czyszczonej powierzchni. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które często wkładają różne przedmioty do ust. W tym te, które podniosły z podłogi.

Parownice są również polecane alergikom. Para łączy ze sobą cząsteczki kurzu i nie wznieca go w powietrze. Jakość powietrza w pomieszczeniu podnosi się po sprzątaniu parownicą. Ograniczony jest również bezpośredni kontakt z brudem.Woda jako środek czyszczący

Dlaczego para tak dobrze czyści?

Za skuteczność czyszczenia parowego odpowiadają parametry techniczne pracy parownicy: ciśnienie i prędkość strumienia pary oraz jej temperatura. Natomiast zakres zastosowań parownicy rośnie wraz z możliwymi do zastosowania akcesoriami. Parownice Kärcher są produktami przyjaznymi środowisku. Technologia czyszczenia parowego nie dość, że nie wymaga stosowania czyszczących środków chemicznych, to równocześnie ogranicza zużycie wody wykorzystywanej w pracach porządkowych, a sam czas sprzątania może skrócić nawet o połowę! Parownice nie zostawiają przy tym kamienia, ani zacieków.

Dlaczego czyszczenie parą jest szybsze i łatwiejsze?

Gorąca para wodna, bez środków chemicznych, penetruje brud aż do dna powierzchni, na której on zalega, doprowadzając do jego oderwania. Dzięki temu jest w stanie szybko usunąć brud z najmniejszych zagłębień bez użycia środków chemicznych.

Największa zaleta: jedno urządzenie do różnych zadań czyszczących.

Jak działa parownica?

Parownica działa na podobnej zasadzie jak szybkowar. Woda jest podgrzewana w bojlerze aż do zagotowania – wtedy także powstaje para. Trwa to od 1 do 6 minut na litr wody w zależności od parownicy.
Wskazówka: najlepsza para powstaje wówczas kiedy zbiornik nie jest całkowice wypełniony wodą. W przeciwnym wypadku jest zbyt wilgotna i może moczyć czyszczone powierzchnie. Im wyższe ciśnienie pary, tym lepsze odspajanie brudu z czyszczonej powierzchni. Wskazówka: ciepła woda przyspiesza proces podgrzewania wody. Para w bojlerze osiąga cisnienie do 4 barów w zależności od modelu parownicy.

Dobrze wiedzieć:

Każda parownica spełnia wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa, poświadczone odpowiednimi międzynarodowymi certyfikatami. Wszystkie elektrycznie przewodzące części są zabezpieczone przed zalaniem. Parownice Kärcher są wyposażone w zabezpieczenie przed nieostrożnym uruchomieniem (np. przez dzieci) oraz zawór bezpieczeństwa uniemożliwiający otwarcie zbiornika wody, gdy znajduje się w nim para pod wysokim ciśnieniem.

7 powodów, dla których warto czyścić parą:

 • Para jest przyjazna dla środowiska – nie używasz środków czyszczących i ograniczasz zużycie wody.
 • Czyszczone powierzchnie higienicznie czyste – nawet w trudno dostępnych miejscach.
 • Łatwe odspajanie brudu – zapomnij o szorowaniu i polerowaniu.
 • Wielofunkcyjna – moze być wykorzystana do nie tylko do czyszczenia kuchni, łazienki, okien, ale także do prasowania.
 • Oszczędza czas – parą czyścisz szybciej.
 • Oszczędza pieniądze – nie potrzebujesz środków czyszczących.