grudzień 22 2021 0Comment
myjka parowa

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki parowej?

Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia, które znacząco ułatwiają wykonywanie codziennych prac. Jedną z bardziej newralgicznych czynności, które należy regularnie wykonywać w każdym domu, mieszkaniu czy zakładzie pracy, jest mycie okien. Tradycyjne metody zajmują dużo czasu, do tego często nie przynoszą satysfakcjonujących efektów, dlatego wiele osób prywatnych i przedsiębiorstw postanawia zainwestować w myjkę parową. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając to urządzenie?

Nad czym się zastanowić przed zakupem myjki parowej? 

Myjka parowa to urządzenie, które obok odkurzacza czy mopa elektrycznego z pewnością przyda się w każdym domu, czy firmie. Przed zakupem urządzenie, warto zastanowić się, na jakich powierzchniach będzie wykorzystywane – można nią czyścić nie tylko okna, ale również lustra, szklane blaty czy szyby w kabinach prysznicowych. Kolejną kwestią jest moc urządzenia. W tym przypadku warto przemyśleć, jak duże powierzchnie będą czyszczone przy jej pomocy.

Najczęściej zdarza się tak, że im większa pojemność zbiornika, tym większa moc urządzenia. Następnym kryterium jest wydatek pary, który w przypadku standardowych myjek wynosi około 64-97 g/min. Oprócz tego ważne jest, aby urządzenie wystarczająco lekkie, aby można było nim swobodnie operować i docierać nawet w trudno dostępne miejsca. Często istotne okazują się dołączone akcesoria, czyli zestaw końcówek i dysz.

Jakie są rodzaje myjek parowych? 

Wiedza dotycząca zastosowania parametrów myjki parowej jest kluczowa, aby kupić odpowiednie urządzenie. Oprócz tego warto też wiedzieć, że myjką parową określamy kilka różnych urządzeń. Jest to przede wszystkim ręczna myjka do okien i innych powierzchni.

Oprócz tego w sklepach można znaleźć też mopy parowe, czyli myjki, które są osadzone na długiej rączce, dzięki czemu można zdezynfekować duże powierzchnie w krótkim czasie. Największym ze sprzętów jest parownica, która jednocześnie jest najbardziej wszechstronna. Dzięki niej można posprzątać zarówno rozległe powierzchnie, jak i trudno dostępne zakamarki w mieszkaniu czy w firmie.

Ikona dla intervip

intervip