sierpień 09 2021 0Comment
karcher

Jak prawidłowo korzystać z urządzeń czyszczących Karcher?

Urządzenia czyszczące Karcher znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Są stosowane do czyszczenia elewacji budynków, paneli fotowoltaicznych, pojazdów czy kostki brukowej. Jednak aby ich działanie było skuteczne, należy stosować się do zaleceń dotyczących ich użytkowania. Właśnie dlatego dziś omówimy sposoby korzystania z kilku przykładowych urządzeń czyszczących Karcher.

Jak korzystać z myjki ciśnieniowej? 

Jednym z popularniejszych urządzeń czyszczących Karcher jest myjka ciśnieniowa, która służy do mycia aktywną pianą. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu można skutecznie usunąć zabrudzenia i pozbyć się nawet najbardziej uporczywego brudu. Warto podkreślić, że stosując jakiekolwiek urządzenia czyszczące, należy zapoznać się z instrukcją obsługi i używać ich wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta. Aktywna piana nie byłaby skuteczna bez zastosowania pianownicy, która jest dołączona do myjki ciśnieniowej.

Mycie samochodu aktywną pianą powinno się rozpocząć od nałożenia jej od progów aż po dach. Następnie należy użyć myjki wysokociśnieniowej od dołu ku kurze, ponieważ progi pojazdu zwykle są najbrudniejsze. Spłukiwanie powinno się rozpocząć w momencie, w którym piana przestaje być puszysta i zaczyna spływać z lakieru. Końcowym etapem jest osuszanie, do którego warto użyć miękkiej szmatki. Można również zabezpieczyć pojazd woskiem.

Jak działają szorowarki automatyczne? 

Urządzenia czyszczące Karcher znajdują zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również przemyśle. Wśród urządzeń, które świetnie się tam sprawdzają, możemy wymienić na przykład szorowarki automatyczne. Są to niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze urządzenia, które można wykorzystywać do czyszczenia powierzchni twardych i elastycznych, na przykład płytek ceramicznych, parkietu czy betonu polerowanego.

Urządzenia mogą być prowadzone ręcznie albo być wyposażone w fotel dla operatora. Ich obsługa jest prosta, ponieważ szorowarka nanosi czystą wodę i środek czyszczący na powierzchnię posadzki, a następnie rozbija zanieczyszczenia przy pomocy pada albo szczotki obrotowej. Następnie zbiera je z posadzki i zasysa brudną wodę. Rola operatora szorowarki ogranicza się zatem wyłącznie do prowadzenia urządzenia oraz napełniania i opróżniania zbiorników.

Ikona dla intervip

intervip