lipiec 15 2020 0Comment
czyszczenie

Jaką parownicę Karcher wybrać?

Przy wyborze parownicy należy uwzględnić przede wszystkim prędkość i ciśnienie strumienia pary oraz jej temperaturę. Warto również przemyśleć, gdzie chcemy ją stosować, ponieważ od tego będzie zależała ilość dodatkowych akcesoriów. Za pomocą parownicy można czyścić nie tylko posadzki, ale również okna, lustra, piekarniki, fugi, armaturę łazienkową i kuchenną czy wnętrze samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, który model parownicy Karcher będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni, przeczytaj ten wpis.

Parownice do małych powierzchni

Najmniejszą i najtańszą parownicą Karcher jest model SC 1, którego wydajność powierzchniowa na jedno napełnienie zbiornika o pojemności 0,2 l wynosi 20 m2. Maksymalne ciśnienie pary to 3 bary, a czas nagrzewania wynosi 3 min. Ze względu na wymiary i wygodę użytkowania to najlepszy model do utrzymywania czystości na niewielkich powierzchniach. Model SC 2 ma nieco większe ciśnienie sięgające 3,2 bara, lecz pojemność zbiornika wyrównawczego o pojemności 1 l pozwala wyczyścić 75 m2 przy jednym napełnieniu. W tym przypadku czas nagrzewania wynosi 6,5 min. Podobną wydajność ma model SC 3, lecz charakteryzuje się on wyższym ciśnieniem sięgającym 3,5 bara oraz czasem nagrzewania wynoszącym tylko pół minuty.

Parownice do dużych powierzchni

Kolejne modele przeznaczone są do większych powierzchni. Karcher SC 4 posiada wydajność wielkości 100 m2 przy jednym napełnieniu zbiornika. Parownica posiada dwa zbiorniki o pojemności 0,5 i 0,8 l, które pozwalają na uzupełnianie wody podczas pracy. Ze względu na szeroki asortyment różnego rodzaju dodatkowych akcesoriów (m.in. dysza ręczna, dysza do detali, okrągła szczotka) jest ona uniwersalna w zastosowaniu. Parownica Karcher SC 5 ma wydajność sięgającą nawet 150 m2 przy jednym napełnieniu. Tak jak w poprzednim modelu wyposażona jest w dwa zbiorniki o pojemności 0,5 i 1,5. W obu tych modelach wąż parowy z pistoletem ma 2,3 m.

Oba opisane powyżej modele można zakupić w zestawie z żelazkiem do prasowania parowego. Mają one na tyle wysokie ciśnienie pary, że prasowanie tkanin grubych i wielokrotnie złożonych może być nawet o połowę krótsze. Istnieje także zestaw SI 4, który zawiera parownicę, żelazko i deskę mającą funkcję odciągu pary. Polega ona na tym, że odsysa jej nadmierną ilość, dzięki czemu tkaniny po prasowaniu będą suche. Natomiast funkcja nadmuchu pozwala na prasowanie delikatnych tkanin jak jedwab czy tiul. Dodatkowo można zakupić wiele rodzajów szczotek, ściereczek i końcówek przystosowanych do czyszczenia tkanin, luster wąskich szczelin oraz wielu innych powierzchni za pomocą samej pary.

Ikona dla intervip

intervip