marzec 16 2020 0Comment
mop parowy

Czy myjka parowa i mop parowy mają te same funkcje?

Zarówno myjka parowa, jak i mop parowy to urządzenia, służące do czyszczenia parą. Taka metoda sprzątania pozwala nie tylko znacznie ograniczyć ilości zużywanej wody, lecz również pozwala zrezygnować z detergentów, które mogą wywoływać uczulenia oraz pozostawiać nieestetyczne zacieki na czyszczonej powierzchni. Myjki parowe i mopy polecane są alergikom oraz wszystkim, którzy chcą, aby ich dom lśnił czystością. Czyszczenie urządzeniami parowymi jest bowiem dużo bardziej skuteczne, aniżeli tradycyjnymi metodami. Ale czy myjka parowa oraz mop parowy mają te same funkcje? Sprawdź sam!

Czym charakteryzują się uniwersalne myjki parowe?

Myjki parowe to urządzania, którymi idealnie odczyścisz każdy rodzaj powierzchni. Głównym elementem myjek parowych jest zbiornik na wodę, a za ich pracę odpowiada elektrozawór. Po jego zwolnieniu zachodzi reakcja parowania wody; para trafia do przewodów natryskowych oraz dyszy. Myjki parowe służą zarówno do codziennych porządków, do sprzątania domu, jak i do bardziej specjalistycznych zastosowań, takich jak na przykład mycie auta, podjazdu przed domem, czy elewacji. Doskonale nadadzą się do konserwacji wieloelementowych maszyn oraz do usuwania graffiti ze ścian budynków.

Do czego służą mopy parowe?

Kolejnym rodzajem parowego urządzenia, które mamy w swojej ofercie, jest nowoczesny mop parowy, służący do czyszczenia dywanów oraz twardych podłóg, w tym:

  • laminowanych,
  • drewnianych,
  • kamiennych,
  • z korka,
  • linoleum.

Dzięki fabrycznemu zaprogramowaniu ustawień wydatku pary, urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Ponadto mop bardzo szybko się nagrzewa w ciągu trzydziestu sekund. Dzięki wyjmowanemu zbiornikowi na wodę można go zawsze wygodnie uzupełniać. O stanie pracy urządzenia informują na bieżąco diody LED. W wyposażaniu każdego oferowanego przez nas mopa znajduje się nakładka do dywanów, jeden łatwo wymienialny pad podłogowy z mikrofibry oraz jeden wkład odkamieniający. Olbrzymią zaletą oferowanych przez nas mopów jest możliwość wybrania wydatku pary, odpowiedniej dla podłóg z drewna, dla płytek lub dla dywanów. Urządzenie z łatwością dopasujesz do swojego wzrostu, a dzięki łatwego mocowaniu nakładki na rzepach wymienisz ją bez kontaktu z brudem. Kolejnymi zaletami naszych mopów są możliwość wybrania poziomu twardości wody oraz bezpieczna blokada urządzenia.

Ikona dla intervip

intervip