maj 17 2019 0Comment
karcher

Proste sposoby na czyszczenie okien

Największym wyzwaniem w każdym domu, czy mieszkaniu jest konieczność uporania się z brudnymi szybami – w szczególności przed świętami. Dokładne umycie okien to bardzo często duże wyzwanie, które zajmuje nie tylko sporo czasu, ale wymaga również sporej dokładności. W przeciwnym razie mogą pojawić się niechciane smugi. Jak zatem w łatwy sposób umyć okna bez obaw o ich pojawienie się?

Czyste okna w domu – mycie szyb oraz ram

Zanim zacznie się właściwy etap mycia okien – czyli czyszczenie szyb – w pierwszej kolejności należy zająć się równie istotnym elementem – ramą. Pierwszy etap czyszczenia ramy okiennej to usunięcie z niej pyłu, który zbierał się i gromadził. Ramy okienne można
z łatwością wyczyścić za pomocą nawilżonej ściereczki. Jeżeli jednak w dalszym ciągu widoczne są zabrudzenia, wówczas warto użyć detergentu lub specjalnej myjki.

Jeżeli ramy okienne i parapety są już czyste, trzeba przejść do mycia szyb w oknach. W tym celu można skorzystać z dwóch rozwiązań – ręcznego oraz automatycznego mycia. Mycie ręczne polega na zastosowaniu wybranego detergentu, spryskaniu nim okien i przejściu do mycia za pomocą np. ściereczki z mikrofibry. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie myjek ciśnieniowych, dzięki którym w bardzo krótkim czasie umyje się i wypoleruje szyby bez pozostawiania na nich zacieków, czy smug.

Domowe sposoby na czyste okna

W większości domowych sposobów na czyszczenie szyb stosuje się ocet. Występuje on tak często dzięki swoim właściwościom – nie tylko odtłuszcza, ale również sprawia, że szyby się błyszczą. Ocet należy rozcieńczyć w wodzie w proporcjach 4:1. Całość trzeba przelać do pojemnika z dozownikiem i dokładnie spryskać nim okna po obu stronach. Następnie preparat należy dokładnie zetrzeć za pomocą ściereczki z mikrofibry, a całość pozostawić do dokładnego wyschnięcia.

Okna – czym je myć?

Rynek oferuje bardzo wiele wszelkiego rodzaju preparatów, ściereczek oraz urządzeń przeznaczonych do mycia okien. Jedynym ogranicznikiem w takim przypadku jest budżet, jakim się dysponuje. Najtańszym rozwiązaniem mogą okazać się preparaty i ściereczki z mikrofibry. Na popularności zyskują jednak specjalne urządzenia, za pomocą których można szybko i wygodnie wyczyścić okna. Nowość stanowią w pełni zautomatyzowane urządzenia, montowane po obu stronach okna. Po ich włączeniu dokładnie czyszczą one okna, nie pozostawiając na nich zabrudzeń i smug.

Ikona dla intervip

intervip