marzec 26 2019 0Comment
czyszczenie w przemyśle

Systemy czyszczące dla przemysłu. Przegląd propozycji

Ogromne znaczenie dla przemysłu spożywczego, mleczarskiego, browarnictwa ma czyszczenie przemysłowe. To konieczność również w utrzymaniu i konserwacji budynków przemysłowych i instytucjonalnych. Utrzymanie prawidłowego poziomu higieny jest działaniem niezbędnym chociażby ze względów zdrowotnych i epidemiologicznych. To niezwykle ważne w przemyśle spożywczym, ponieważ stanowi aspekt związany z bezpieczeństwem żywności. Dzięki odpowiedniemu myciu i dezynfekcji zapobiega się zanieczyszczeniom mikrobiologicznym, które w skrajnych wypadkach mogą prowadzić do sytuacji zagrażających życiu ludzkiemu. Pamiętajmy, że systemy czyszczące przeznaczone są również, np. do odkurzania dywanów i wykładzin czy mycia podłóg w centrach handlowych, biurowcach czy różnego typu instytucjach. Aby ułatwić sobie pracę, warto stosować z profesjonalnych urządzeń firmy Kärcher.

Czyścimy podłogi

Obok tradycyjnego odkurzacza, którego zastosowanie znają wszyscy, do czyszczenia wykładzin tekstylnych stosuje się dedykowane do tego urządzenie. Pamiętajmy, że wykładziny tekstylne stosowane są najczęściej w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach biurowych. W przypadku gruntowego sprzątania z zabrudzeniami doskonale poradzi sobie urządzenie do czyszczenia wykładzin, np. urządzenie ekstrakcyjne Puzzi. Zastosowano w nim system spryskująco-odsysający. Dodatkowo dzięki ekstrakcji oprócz zanieczyszczeń usuwane są również nieprzyjemne zapachy. Do utrzymania czystości podłóg, wykorzystuje się natomiast szorowarki automatyczne. Specjalistyczna budowa urządzenia powoduje, że nie tylko doskonale zmywa podłogę, ale również eliminuje zabrudzenia gromadzące się w zagłębieniach. Dodajmy, że maszyny można dobrać odpowiednio do charakteru wnętrza, do którego będą przeznaczone.

Urządzenia wysokociśnieniowe

Świetnym rozwiązaniem, mającym na celu dokładne czyszczenie przestrzeni i przedmiotów w przemyśle są urządzenia wysokociśnieniowe. Dzielą się one na te bez systemu podgrzewania wody i z takim systemem. Ponadto urządzenia te dzielą się na klasy ze względu na rozmiar. W przypadku sprzętów wysokociśnieniowych bez podgrzewania wody wyróżniamy następujące klasy: super, średnią, kompakt, mobilną. W przypadku urządzeń z podgrzewaniem wody wyróżniamy klasy: średnią, kompakt, upright.

Ikona dla intervip

intervip